Dračí Jezdci

4. února 2011 v 11:13
Dragon Riders


(Tento článek je z mé knihy! Eragon - Průvodce po Alagaësii. Všechno je to jako, že to psal Eragon a mě se to nechce měnit, takže nezmatkujte :D Můj otec neni Brom xD Yaké tam Eragon mluví jakoby na vás. To radši ignorujte :D)

Dračí jezdec nemůže nikdy odpočívat, dokud v zemi panuje bezpráví. To aspoň tvrdil můj otec Brom. Máme být opatrovníky míru, ne válečníky; naší povinností je stát mezi světlem a temnotou a udržovat mezi nimi rovnováhu. Proto je každý Jezdec podroben přísnému výcviku, který má upevnit sílu jeho ducha i těla. Dále uvádím některé věci, jež pomáhají Jezdcům naplňovat jejich poslání.

oddělka
Výcvik Jezdce by měl začít co nejdříve po vilíhnutí draka, i když mírné zpoždění je ve tvém případě nevyhnutelné. Naučíš se, jak a kdy používat kouzla, meč a další dovednosti, například jak naplnit hmotu energií. Naučíš se číst a psát ve starověkém jazyce a požívat jej bez přemýšlení. Budeš meditovat, dokud nedokážeš cítit všechny živé bytosto kolem sebe. Jakmile zvládneš tyto nesnadné úkoly, naučíme tě citlivě používat kouzla. Budeš vědět, jak zabít a přitom spotřebovat jen tolik energie, kolik vyžaduje pohyb prstem, jak vytáhnout energii z okolí a jak nejvíce znásobnit svou sílu. Tvůj drak projde stejně náročným výcvikem jako ty a bude se mimo jiné učit vytrvalosti, dračím tradicím a boji ve vzduchu.

RIMGAR:
Řada postojů, původně sloužící elfům jako příprava k boji. Mnozí z nich dnes využívají k udržení zdraví a pěstování zdatnosti.

Rimgar
JEZDCŮV MEČ:
Když dokončíš výcvik, dostaneš meč s čepelí, která ladí s barvou tvého draka. Podle tradice by tvůj meč ukovala elfská kovářka Rhunön ze zářoceli, což je ruda z meteoru, který kdysi spadl na zem. Zářocel je pevnější, tvrdší a pružnější než obyčejný kov. Až sůj meč pojmenuješ, bude označen příslušným glyfem ve starověkém jazyce.

červený meč: Zar´roc (utrpení, meč Morzana)
modrý meč: Brisingr (oheň, meč Eragona)

Dragon Riders swords
GEDWËY IGNESIA:
Tato značka se objeví tehdy, když se Jezdec poprvé dotkne svého draka. Jezdci pak zpravidla směrují svou sílu rukou, na které mají gedwëy ignesia.

VĚČNÉ POUTO:
Pouto, které se utvořilo mezi tebou a tvým drakem, z tebe dělá Dračího jezdce. Vaše duše a samotná vaše identita se propojují na prvopočáteční úrovni. Časem toto spojení změní vás oba: ty se staneš silnějším a krásnějším, zatímco tvůj rozumější přístup zmírní některé z divočejších vlastností tvého draka.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Linka Linka | 4. února 2011 v 19:29 | Reagovat

dobrý :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama