Alagaësijští tvorové, na nichž se jezdí

31. ledna 2011 v 14:33
Faldunost:

Feldunosti rovněž pocházejí z Beorských hor a trpaslíci jsou odkázáni na jejich mléko, vlnu a maso.
Trpaslíci na nich v horách také jezdí; tato zvířata s jistým krokem tě dokážou bez škrábnutí vynést nahoru na skálu a zase zpátky dolů!
Trpaslík na feldunostovi
Drak:

Glaedr & Safira

Glaedr, který přišel o nohu během pádu Jezdců, byl původně Safiřiným učitelem. Zpočátku na něj dotírala jako kotě škádlící starého kocoura, ale na konci našeho výcviku obdivovala jeho moudrost a zkušenosti. Jak to mají draci ve zvyku, Glaedr někdy komunikuje  obrazy, pachy a pocity spíše než slovy.

Glaedr s Oromisem:                                                                                            
Glaedr s Oromisem
                                                        


Eragon se Safirou:
Safira s Eragonem


Draci království:

Trn & Šruikan

Trn a Šruikan se stali otroky Galbatorixe a jejich vynucenné otroctví jim pokřivilo mysl. Drak který nemůže jednat svobodně, není žádný drak!

Murtagh s Trnem:
Murtagh s TrnemGalbatorix se Šruikanem (nb. spíš Šruikan):
Šruikan


Elfští koně:

Elfští koně poslouchají povely ve starověkém jazyce; řekni jim kam si přeješ jet, a oni tě tam dovezou. Přesto s nimi nezacházej špatně, nebij je ani je nečastuj hrubými slovy, protože to nejsou otroci, ale přátelé a partneři. Ponesou tě jen tak dlouho, jak budou chtít; je to výsada na takovém koni jezdit! Elfští koně jsou trochu menší. Asi tak jako větší poník, ale to je proto, aby se jejich jezdec neporanil o větve, protože elfové žijí v lesích a tam je to docela hodně potřeba.

Elfský kůň
Lidský kůň:

Lidské koně určitě každý zná. Lidského koně musíte mít přivázaného, aby vám neutekl a musíte si ho sami řídit pomocí uzdy. Lidský kůň nefunguje na starověké povely, ale rozumí vám když mu něco řeknete. Eragon například svého lidského koně (nebo spíš Bromova) Sněžného Bleska musel uklidňovat pomocí stejných způsobů, jakými se spojoval se Safirou.

Lidští koně

Zdroj je můj. Buď si vyberte, že to okopírujete s ikonkou, nebo sse zdrojem blogu! Tohle jsem nikde neokopírovala. Sama jsem to ručně přepsala z: Eragon - Průvodce po Alagaësii! Jen lidské koně jsem napsala ze svých zkušeností. Jezdím na koních a moc toho o nich vím.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Linka Linka | 4. února 2011 v 19:31 | Reagovat

cool!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama