Leden 2011

Přírodopis

31. ledna 2011 v 16:38
Alagaësie je domovem celé řady rozličných zvířat, od nejmenších tvorů v Du Wldenvarden až po obrovská zvířata Beorských hor...

ŠRRGN, nebo také obří vlci, patří mezi pětici tvorů, kteří se vyskytují jenom v Beorských horách. Jsou to obrovská zvířata, vysoká jako koně, která mají tlapy velké jako štíty a tesáky jako šavle. 
stopa šrrga je široká jako obě moje dlaně dohromdy a na palec hluboká.
šrrgan

FANGHUROVÉ, známí také jako vzdušné zmije, jsou vzácná stvoření podobná drakům. Přestože nejsou tak inteligentní jako draci ani neumí chrlit oheň, při délce skoro dvaceti stop představují mocné nepřátele. Loví tak, že kořist nejprve ochromí silou své mysli a teprve pak zabijí.

Fanghur


URZHADN & NAGRY:
Jeskynní medvědi, kterým trpaslíci říkají a urzhadn a elfové beorya (a po nichž pojmenovali Beorské hory), jsou velcí skoro jako dům. Pozor - jejich zahnuté drápy a chňapající zuby se pohybují smrtící rychlostí! Nagra, obří kanec, měří ještě víc než šrrgn. Jeho kly jsou delší než lidské předloktí a jeho rypák je široký jako moje hlava. Jen ti nejudatnější trpaslíci se odváží lovit nagry a podávají je při hostinách n apočest nejstatečnějších hrdinů.


KOČKODLACI:
V dobách slávy Jezdců byli vnímaví kočkodlaci, schopní měnit svou podobu, stejně pověstní jako draci a často byli společníky králů a elfů. Zdá se, že kočkodlaci vždycky přesně vědí, co se v 
Alagaësii děje, a zaplétají se do těch nejvýznamnějších událostí. Zřídkakdy nabízejí pomoc, ale když už to udělají, neměl bys ji odmítnout. Nevěnovat pozornost kočkodlakovi je vrcholem hlouposti a takové rozhodnutí by pro tebe mohlo být osudné...
Eragon na jednoho kočkodlaka narazil v Teirmu s Bromem. Byl tam ještě s čarodějnicí Angelou, která žije už mnoho let a díky lektvarům stále obnovuje své mladí!
Kočkodlak Solembum

Alagaësijští tvorové, na nichž se jezdí

31. ledna 2011 v 14:33
Faldunost:

Feldunosti rovněž pocházejí z Beorských hor a trpaslíci jsou odkázáni na jejich mléko, vlnu a maso.
Trpaslíci na nich v horách také jezdí; tato zvířata s jistým krokem tě dokážou bez škrábnutí vynést nahoru na skálu a zase zpátky dolů!
Trpaslík na feldunostovi
Drak:

Glaedr & Safira

Glaedr, který přišel o nohu během pádu Jezdců, byl původně Safiřiným učitelem. Zpočátku na něj dotírala jako kotě škádlící starého kocoura, ale na konci našeho výcviku obdivovala jeho moudrost a zkušenosti. Jak to mají draci ve zvyku, Glaedr někdy komunikuje  obrazy, pachy a pocity spíše než slovy.

Glaedr s Oromisem:                                                                                            
Glaedr s Oromisem
                                                        


Eragon se Safirou:
Safira s Eragonem


Draci království:

Trn & Šruikan

Trn a Šruikan se stali otroky Galbatorixe a jejich vynucenné otroctví jim pokřivilo mysl. Drak který nemůže jednat svobodně, není žádný drak!

Murtagh s Trnem:
Murtagh s TrnemGalbatorix se Šruikanem (nb. spíš Šruikan):
Šruikan


Elfští koně:

Elfští koně poslouchají povely ve starověkém jazyce; řekni jim kam si přeješ jet, a oni tě tam dovezou. Přesto s nimi nezacházej špatně, nebij je ani je nečastuj hrubými slovy, protože to nejsou otroci, ale přátelé a partneři. Ponesou tě jen tak dlouho, jak budou chtít; je to výsada na takovém koni jezdit! Elfští koně jsou trochu menší. Asi tak jako větší poník, ale to je proto, aby se jejich jezdec neporanil o větve, protože elfové žijí v lesích a tam je to docela hodně potřeba.

Elfský kůň
Lidský kůň:

Lidské koně určitě každý zná. Lidského koně musíte mít přivázaného, aby vám neutekl a musíte si ho sami řídit pomocí uzdy. Lidský kůň nefunguje na starověké povely, ale rozumí vám když mu něco řeknete. Eragon například svého lidského koně (nebo spíš Bromova) Sněžného Bleska musel uklidňovat pomocí stejných způsobů, jakými se spojoval se Safirou.

Lidští koně

Zdroj je můj. Buď si vyberte, že to okopírujete s ikonkou, nebo sse zdrojem blogu! Tohle jsem nikde neokopírovala. Sama jsem to ručně přepsala z: Eragon - Průvodce po Alagaësii! Jen lidské koně jsem napsala ze svých zkušeností. Jezdím na koních a moc toho o nich vím.


Knihy:

30. ledna 2011 v 18:58
Paolini vydal už spousta knih o Eragonovi. Nejlepší jsou: Eragon, Eldest, Brisingr a Eldunarí.
Ale vydal i: Eragon - Průvodce po Alagaësii.
Já jsem četla všechny. Toho Průvodce po Alagaësii mohu jen doporučit! Můžete se dotknout kůže feldunosta, na šupinu draka, a dokonce vám tam dá "Eragon" eldunarí Glaedra. Pokud nejste v obraze, tak eldunarí je srdce každého draka a taky se mu říká Srdce srdcí. A Glaedr je drak posledního (kromě Eragona) hodného jezdce v Alagaësii. Jeho jezdec je Elf jmenuje se Oromis a učil v Eldestovi Eragona.
Poslední kniha Eldunarí ještě bohužel nevyšla v ČR. Jakmile vyjde, tak první co udělám bude, že to okamžitě oznámim blogu
Jelikož se každý den koukám, jestli to už nevyšlo, tak se nebojte, že by jste byli pozadu.

                                                                 Eragon:
Eragon!

                                                            Eldest:
Eldest

                                                                  Brisingr:
Brisingr

A mam tu pro vás jako pro radost Eldunarí be zdroje:
Eldunarí

Eragon - Průvodce po Alagaësii:
Eragon - Průvodce po Alagaësii